Crosul HOSPICE

14 iulie Aleea de sub Tâmpa, Brasov

Aleargă tu pentru ei
Pe aleea sub Tâmpa

Crosul HOSPICE încurajează alergătorii amatori sau începători și este dedicat bolnavilor incurabili, pacienţi HOSPICE Casa Speranţei

Înscrie-te acum folosind formularul din dreapta și participă la Crosul HOSPICE.

Au mai rămas:

ZILE
ORE
MINUTE
SECUNDE

Formular înscriere

Aleargă TU pentru EI!

De 10 ani alergăm împreună. Nu doar pentru că iubim sportul și ne place să fim o mare echipă, ci pentru ca victoria să le aparțină lor, pacienților cu boli incurabile, prinși în cursa pentru viață.

De 10 ani, noi alergăm pentru ca ei să câștige alinare, demnitate, îngrijire potrivită pentru trup și suflet, dragoste și empatie.

Dacă și tu simți că viața merită prețuită clipă de clipă, nu sta pe margine. Aleargă cu noi!

Am avut parte de 9 ediții în care am avut la start, in total:

90 de companii
si instituții implicate

peste 3000
de alergători

50,000 euro
fonduri colectate pentru
pacienţii HOSPICE

Și am trecut linia de finish cu fonduri colectate în beneficiul bolnavilor incurabili de peste 50.000 de euro.

Vă mulțumim că ați fost în fiecare an mai mulți și mai hotărâți să-i ajutați pe cei care luptă cu boli grave!

Vă așteptăm și anul acesta la o alergare de nota 10, cu oameni de nota 10!

SPONSORI

Pentru mai multe informatii, contacteaza-ne:

Beatrice Parîng
beatrice.paring@hospice.ro