Maratonul București 2020

11-18 OCT 2020 București

Team HOSPICE se pregătește de Maratonul București Raiffeisen 2020

Alătură-te Team HOSPICE la Maratonul Raiffeisen București 2020 și dedică-ți alergarea pentru copiii și adulții cu boli incurabile din România. Maratonul este mai mult decât o competiție sportivă, este o poveste despre solidaritate și implicare, care se traduce în îngrijire paliativă gratuită pentru pacienții mici și mari de la HOSPICE.

In săptămâna 11-25 octombrie, facem bine în pași de alergare și aducem, împreună, îngrijire gratuită și speranță acolo unde e cea mai mare nevoie: pentru copiii și adulții care înfruntă un diagnostic incurabil.

Maratonul va avea loc online și îți vei alege singur traseul, astfel încât să respecți regulile de distanțare. Cu ajutorul tehnologiei vei lua startul în cursă, de oriunde te-ai afla (din orice colț al țării sau chiar din întreaga lume), pe un traseu ales de tine. Vei primi kit de concurs, iar alergarea ta va fi monitorizată prin aplicația Run Romania.

Te așteptăm în cea mai mare echipă antrenată în fapte bune!

Înscrie-te acum!

Alege cursa potrivită

42 km

pentru cei pentru care alergarea este o pasiune

21.097 km

pentru cei ambiţioși și bine antrenaţi

15 km

pentru cei care vor să își depășească limitele

10 km

pentru cei ce vor să iși testeze limitele

5 km

pentru alergătorii începători

‘Aleargă cât poți’

cursa dedicata pentru cei rebeli

Ce trebuie să faci?

Strânge minim 500 de lei pentru a susține serviciile gratuite de îngrijiri paliative oferite de HOSPICE Casa Speranței.

Nu ești singur în această aventură: poți strânge suma online, cu sprijinul prietenilor și al cunoscuților tăi. Suntem convinși că știi mulți oameni de bine, care vor să ajute acolo unde e cea mai mare nevoie.

Noi îți facem contul pe galantom după ce înscrii în TeamHOSPICE sau, la cerere, îți trimitem contul bancar.  Suntem o echipă, așa că îți stăm la dispoziție pentru informații suplimentare și te ajutăm cu ce ai nevoie în campania ta de fundraising.

Înscrie-te acum!

FAQ’s

• Ce include taxa de inscriere ?

Alergătorii înscrisi la cursa virtuală vor primi:

-medalie

-tricou

-număr de concurs

-produse de tip voucher/discount/energizante de la parteneri

• Trebuie să alerg pe un traseu prestabilit de organizator ?

Nu, fiecare aleargă pe traseul dorit în orice localitate sau oraș din lume

• Trebuie să alerg pe data de 11 octombrie începând cu ora 08:00 ?

Nu, pentru alergarea virtuala aveți disponibilă perioada 11 octombrie ora 08:00 pana pe 18 octombrie ora 20:00.

• Pot alerga distanța aleasă din mai multe încercări?

Dacă folosiți aplicația #RunRomania nu puteți pune STOP sau PAUSE în timpul alergării, aceasta se oprește dupa ce ați alergat distanța aleasă.

• Pot folosi și altă aplicație de monitorizare ?

Da, puteti folosi orice aplicatie de cronometrat kilometrii.

ORGANIZATOR

Pentru mai multe informaţii, contactează-ne:

DAN POPESCU
dan.popescu@hospice.ro