Crosul Hospice 2024

Eveniment live: Aleea de Sub Tâmpa, 6 iulie
Eveniment virtual: 6-7 iulie

Înscrie-te la crosul care construiește un spital!

Pe 6 iulie dăm startul crosului „Aleargă TU pentru EI” aflat la cea de-a 16-a ediție. Ani de emoție, de adrenalină și de speranță pentru EI, cei care au nevoie de NOI.

Acest eveniment nu este doar o provocare sportivă, ci și o oportunitate de a contribui la construcția Spitalului Speranței, centrul de îngrijire paliativă pentru copii ce urmează a fi construit de către HOSPICE Casa Speranței. Înscrie-te în Team HOSPICE și aleargă pentru ei!

La fel ca la celalalte ediții vom avea 6 curse: 900m (copii), 2km, 4km, 10km, 18km, ștafetă și familie.

Vino în Brașov pe 6 iulie și devino constructor de speranță.

Inspiră-i pe cei din jur să doneze!

Fă din cursa ta prilej de a-ți convinge familia și prietenii să susțină efortul tău printr-o donație. Noi îți facem profil de fundraiser pe platforma www.galantom.ro, iar tu trebuie doar să dai de veste printre prieteni că vrei să ajuți.

Sprijinul tău poate fi astfel mult mai mare pentru copiii și adulții care luptă în fiecare zi pentru viață. Orice ajutor contează, iar ei au nevoie de noi toți împreună.