Hope on Wheels

18-19 MAI Oriunde

Indiferent cum pedalezi – pe munte, prin parcuri sau pe străzi aglomerate, indiferent cine ești – părinte devotat, angajat sau pasionat de aventură, la Hope on Wheels fiecare kilometru pe bicicletă construiește speranță.

18 mai este o dată…ca niciodată, pentru că marchează competiția sportivă care ajută la construirea Spitalului Speranței. Acesta este absolut necesar pentru cei peste 22.000 de copii cu boli limitoare de viață, dintre care doar 2 din 10 pot primi îngrijire și alinare din partea sistemului.

La Hope on Wheels 2024 vom pedala împreună pentru ei. Evenimentul va avea loc pe data de 18 și 19 mai, iar până atunci te poți înscrie online pentru a pedala oriunde în țară sau peste hotare, în curse de 10km, 20km, 40km și 100 de km. Fiecare kilometru pedalat înseamnă 1 euro care se va duce direct către construcția Spitalului Speranței.

Dacă vrei să ne ajuți și mai mult, fă din această cursă un prilej să-ti convingi prietenii și familia să ne ajute fie printr-o donație, fie printr-o campanie de strângere de fonduri individuală.

Cu mic cu mare pedalăm împreună – pentru că HOSPICE suntem TOȚI!

Înscrie-te gratuit aici Regulament oficial

Unde? Când? Cum?

Oriunde în țară sau peste hotare, indiferent de suprafața aleasă (asfalt, drumuri forestiere, trasee montane, etc).

Dăm startul competiției pe 18 mai, la ora 5.00 A.M. iar finish-ul va fi pe 19 mai, la ora 21.00. În acest interval poți parcurge oricând dorești distanța propusă. Nu contează viteza cu care pedalezi, ci doar numărul de kilometri înregistrat.

Alege cursa și traseul care ți se potrivesc. Te poți înscrie la maximum 2 curse din competiție, până cel târziu pe 17 mai, ora 23.59. Fiecare cursă trebuie monitorizată prin telefon sau smartwatch cu o aplicație de mișcare care permite înregistrarea distanței parcurse (ex: Strava, Garmin, Polar, etc).

• Fă o postare publică pe pagina ta de Facebook cu un screenshot cu numărul de kilometri realizați și numărul de concurs, cu hashtag-ul #hopeonwheels2024.
  • Copiază link-ul postării tale pe platforma de înscrieri (vei primi link-ul în mail-ul de confirmare a înscrierii)

Fă din cursa ta prilej de a-ți convinge familia și prietenii să susțină efortul tău printr-o donație. Noi îți facem profil de fundraiser pe platforma www.galantom.ro, iar tu trebuie doar să dai de veste printre prieteni că vrei să ajuți.

Sprijinul tău poate fi astfel mult mai mare pentru copiii și adulții care luptă în fiecare zi pentru viață. Orice ajutor contează, iar ei au nevoie de noi toți împreună.

kaufland